informacija privatiems namų ūkiams

Elektros ir elektronikos prietaisų įstatyme („Elektrog“) yra įvairių elektros ir elektroninių prietaisų tvarkymo reikalavimų. Svarbiausi yra surinkti čia.

1. Atskiras senų įrenginių įrašymas

Elektros ir elektroniniai įtaisai, kurie tapo atliekomis, yra vadinami senaisiais prietaisais. Senųjų prietaisų savininkai turi būti užregistruoti mažėjant gyvenviečių, atskirtų nerūpestinėmis gyvenviečių atliekomis. Visų pirma, seni prietaisai nepriklauso namų ūkio atliekoms, o specialiose kolektyvinėse ir grąžinimo sistemose.

2. Baterijos ir baterijos

Senųjų prietaisų savininkai paprastai turi atskirti senas baterijas ir senus akumuliatorius, kurie nėra apsupti seno įrenginio, prieš pristatymą aptikimo taške. Tai netaikoma, jei seni prietaisai pateikiami viešosios teisės šalinimo paslaugų teikėjams ir ten atskirti, kad būtų galima ruoštis pakartotinai naudoti kitus senus prietaisus.

3. Senų prietaisų grąžinimo galimybės

Senųjų privačių namų ūkių prietaisų savininkai gali perduoti viešosios teisės šalinimo įstaigų surinkimo vietose arba gamintojų ar išlaidų įsteigtų biuruose elektros energijos prasme. Čia galite rasti internetinį rinkimo ir grįžtančių taškų katalogą čia: https://www.ear-ystem.de/ear-bekirung/sammel-und-ruckiehtellen.jsf

4. Duomenų apsaugos pastaba

Senuose įrenginiuose dažnai yra jautrūs asmens duomenys. Tai ypač taikoma informacijos ir telekomunikacijų technologijų įrenginiams, tokiems kaip kompiuteriai ir išmanieji telefonai. Savo interesu atkreipkite dėmesį, kad kiekvienas galutinis vartotojas yra atsakingas už duomenų, kuriuos reikia sunaikinti, duomenų ištrynimą.

5. Simbolio svarba „perbraukta šiukšlių dėžė gali“

Kryžmių šiukšlių simbolis elektros ir elektronikos įtaisuose rodo, kad atitinkamas įtaisas turi būti aptiktas atskirai nuo nerūšiuoto atsiskaitymo kritimo jo gyvenimo trukmės pabaigoje.