Surditas (Taubheit): Definition, Ursachen, Symptome, Folgen, Diagnose

Ką gydytojas reiškia „Surdas“?

Surdas, gana žinomas kaip kurtumas, pasižymi visišku vieno ar abiejų ausų kurtumu. Tai taip pat galima atskirti klinikiniame ir praktiniame kurtume : praktiškai kurtumui, klausos praradimo laipsniui ribojasi kurtumas, tačiau dalinė vidinės ausies funkcija vis dar aptinkama. Šis atvejis pasitaiko, pavyzdžiui, dėl kombinuoto klausos praradimo. Kita vertus, klinikinio kurtumo diagnozei būdingas visiškai vidinės ausies funkcijos praradimas.

Daugelis yra paplitę dėl kurtumo. Tačiau „Surditas“ nebūtinai sukelia tylą. Dėl to negalima daryti išvados, kad kurčiųjų žmonės automatiškai tyli. Tačiau kurtumas iš dalies atsiranda kartu su tylus ir (arba) aklumu. Veiksnys, darantis įtaką tylos atsiradimui

Surdas kairėje/dešinėje/iš abiejų pusių: simptomai ir sekite

paveiktas kurtumas gali būti ir tik kairysis, arba dešinė ausis. Svarbu atskirti, ar paveikti abu ar tik vieną ausį, nes susiję simptomai ar pasekmės kartais skiriasi masiškai.

Vienos rūšies kurtumas

 • Paprastai klausa yra labai ribota
 • Likęs klausymasis galimas su nežinoma ausis
 • stebina, kad paveikti žmonės nereaguoja į (garsų) triukšmą
 • Kalbos įgijimas iš esmės yra normalus
 • Ribotas kryptinis klausymasis

kurtumas iš abiejų pusių

 • Nėra klausos suvokimo
 • Žodinis bendravimas paprastai neįmanomas
 • sutrikdyta/atidėta kalbos vystymas Žmonės, kurie per savo gyvenimą įsigijo tik „Surcita“, turėtų būti svarstomi atskirai. Iš daugumos paveiktų žmonių buvo atliktas normalus kalbų įgijimas, todėl jie gali lengvai atsiriboti nuo kalbėtojo artikuliacijos.
 • Vaikuose , kurtumas, be vėluojančios kalbos vystymosi, yra išreikštas ankstyvu, kad nepakankama reakcija į kalbą, artikuliaciniai sunkumai ir didelės žiniasklaidos vartojimo apimties pasirinkimas.
 • Kadangi tarp klausos ir pusiausvyros jausmo yra glaudus ryšys, galvos svaigimą dažnai lydi kurtumas.

Surdas/ kurtumas: priežastys

Surrito priežastys yra pagrįstos atskirais atvejais. Taip pat įmanomi įvairūs priežasčių deriniai:

 1. Garso linijos apribojimai : Garso negalima nukreipti per vidurinę ausį iki vidinės ausies, kaip įprasta. Tai gali būti pateisinama pažeidus osscle grandinę, kuri tarnauja garso sutvirtinimui.
 2. Garso sensacijos apribojimai : Garso persiuntimas prie vidinės ausies neturi įtakos, o signalų persiuntimas smegenims. Dėl to įvyksta tas, kuris girdėjo. Tokį apribojimą gali sukelti, pavyzdžiui, sutrikus rago nervo sutrikimui.
 3. psichogeninis klausos sutrikimas : Retais atvejais psichinės ligos lemia klausos įtaką. Ausoms nepažeisti, tačiau klausos bandymuose sumažėjo klausos atlikimas.
 4. A įgimta Surdas gali sukelti šie veiksniai:

  • Genetiniai polinkiai
  • nėštumo metu :
   • Motinos infekcijos
   • Narkotikų vartojimas
   • Tam tikri vaistai
  • gimimas :
   • Deguonies trūkumas
   • Kraujavimas smegenims

  Surdos įsigijimas galima atsekti šiomis priežastimis:

  • Ilgalaikiai ausų infekcijos : gali pakenkti vidutinėms ir vidinėms ausims
  • meningitas arba encefalitas
  • Kai kurie vaistai :
   • Chemoterapinis agentas
   • Diuretikai (kanalizacijos agentas)
   • skirtingi antibiotikai
   • acetilsalicilo rūgštis
  • Tumore
  • Triukšmo žala
  • kraujotakos sutrikimai
  • Klausos praradimas
  • Lėtinė ausų liga (pvz., otosclerosis)

  diagnozės kurtumas/ Surdas

  Norint diagnozuoti „kurtumo“ diagnozę, reikia pasikonsultuoti su gerklės nosiu ir gerkle. Iš pradžių tai padidėja anamnesis diskusijoje , ar yra atitinkamos ligos rizikos veiksnių. Tada tiriamas otoskopija (ausies veidrodis) , tada tiriamas ausies kanalas. Tai leidžia pašalinti kitas priežastis, pavyzdžiui, vidurinės ausies sutrikimą vidurių užkietėjimu, tačiau neleidžia jokių teiginių apie klausos atlikimą. Todėl, norint patikrinti klausos atlikimą, reikia atlikti daugybę testų, kad būtų galima nustatyti kurtumo priežastis ir nustatyti diagnozę.

  Šie testai yra skirti diagnozuoti Surdą:

  subjektyvūs testai

  audimo testas naudojamas atskirti, ar yra garso valdymo, ar garso sensacijos sutrikimas. Tame gydytojas abiejose galvos pusėse įdeda šakę. Kurtumo atveju kaulų linija dažnai vis dar funkcionuoja, o tai leidžia išklausyti toną kaip audimo testo dalį. Taigi galima patikrinti, ar garsas girdimas ant abiejų ausų. Jei pacientas išgirsta garsą pusėje, tai reiškia garso linijos sutrikimą , ant sveikos ausies už A < Strong> Sutrikimas Garso sensacija
  .

  latako teste yra paciento kaulų ir oro valdymo skirtumų skirtumų, nes jis vertinamas kartu su Weberio testu. Įgyvendinimas taip pat įgyvendinamas naudojant „Tuning Fork“: ji dedama ant kaulo už ausies, kol garsas nebebus girdimas. Tada šakutė laikoma šalia ausies, kur garsas vėl turėtų būti girdimas. Jei garsas negirdi, tai kalba už kurtumą.

  Be to, garso slenksčio audiograma pateikia informaciją apie klausos slenkstį arba decibelų skaičių, kuriame pacientas turi klausos atlikimą. Slenkstis matuojamas tonaudiometrija , grojant skirtingus garsus ir aukštus tonus virš ausinių ir kaulų linijų. Remiantis tuo, audiogramą galima sukurti kaip klausos vizualizaciją. Kuo vėlesnis garso suvokimas, tuo ryškesnis klausos praradimas. Be to, Kalbos audiometrija atkreipia kalbos supratimą. Šiuo tikslu paciento prašoma įvardyti žodžius ir garsus bei ištarti, kad jis gauna ausines.

  Siekiant atskirti klausos praradimą, t. Y. Klausos suvokimo sutrikimą, nuo visiško klausos suvokimo praradimo, t. Y. Kurtumo, reikia atsižvelgti į garso slenksčio audiometriją . Jei pagrindinės kalbos srityje yra 100 ar daugiau decibelų, susijusių asmenys, yra laikomas kurčiuoju. Pagrindinė kalbos sritis yra dažnių diapazonas, kuriame vyksta pagrindinė komunikacijos dalis.

  Objektyvūs testai

  Tympanometrija , zondas įdedamas į ausį taip, kad ši hermetiška būtų uždaryta. Tada zondas išsiunčia toną, kad išmatuotų, kiek sūpynės turi ausies ausies stiprumą. Rezultatas leidžia daryti išvadas apie vidurinės ausies funkcionalumą ir parodo, ar yra vamzdžio sutrikimas, ar nutraukiama osscle grandinė.

  Naudojant Stapedijaus reflekso matavimą , tikrinamos apsauginio reflekso (Stapedijaus reflekso) įterpimas vidurinėje ausyje, iš kurių išvados apie klausą ir klausymo ribų kilmę yra klausymo apribojimo kilmės. nupieštas. Stapedijaus refleksas tarnauja apsaugai nuo triukšmo mūsų ausų. Matavimui į ausį įkišamas zondas, per kurį pastaroji susiduria su tūriu. Perkeliant garsus prie vidinės ausies, turėtų būti Stapedijaus raumenų raumenų judėjimas . To pasekmė yra ausies judėjimas, kuris gali būti pavaizduotas kaip kreivė. Dėl persiuntimo stokos „Stapedius“ reflekso suaktyvinimas, jei nebėra sunkaus klausos praradimo ar tirpimo, nebėra.

  .

  Nuo 2009 m. Buvo ištirta kurtumo naujagimio patikra dėl naujagimio atrankos . Tikslas yra kuo anksčiau atpažinti galimus sutrikimus ir tinkamai reaguoti į jį. Atliekant atranką vyksta otoakoustic emissions . Šiuo tikslu į ausį įdedamas mažas mikrofonas, kuris taip pat gali suvokti labai ramius aidus nuo vidinės ausies. Taigi galima patikrinti garso sraigės funkciją . Esant smegenų elektrinei responei Audiometrijai , trumpai tariant, taip pat įmanoma nustatyti trikdymą tarp vidinės ausies ir smegenų. Šiuo tikslu matuojami smegenų srautai, o tonai ar triukšmai išvedami per ausines.

  Be klausos pateikimo ir nustatymo, kraujo testai kurtumo priežastys. Pavyzdžiui, infekcijos arba metabolinės ligos gali būti nustatytos kaip būklės faktorius. Siekdami paaiškinti įgimto kurtumo genetinius pagrindus, egzaminai kituose specialistuose , įskaitant neurologą, atskleidžia.

  SURDAS terapija

  Surdas yra nepataisomas. Kitaip tariant, jo negalima išgydyti, tačiau dėl to gali būti sumažinta žala, o daugeliui klausymo apribojimų galima pagerinti. Visiško kurtumo atveju tai galima išspręsti klausos implantais . Dažnai įterpia kochlea implant , kuris vis dėlto netinka visiems nukentėjusiems ir taip pat taip pat nukentėjusiems ir taip pat taip pat Ne iš visų norima. Vienos pusės Surdos atveju CROS klausos AIDS Ar gydymo galimybė yra-įrašykite garsą ant dulkėtos ausies. ir perkelkite jį į funkcinį. Tai sukuria geresnį aplinką, ypač garsiose situacijose, grupinėse derybose ar vairuojant triukšmą. Kaip alternatyva, strategijos, susijusios su kurčiais, čia pirmiausia yra gestų kalbos mokymas