(staigus) klausos praradimas ir jo priežastys
Visame pasaulyje įtakos turi milijardas klausos praradimo žmonių. Tiek naujagimiams, tiek vaikams, tiek suaugusiems, kyla pavojus įgyti klausos silpnumą ar gimti su jais. Klausos praradimas gali įvykti tiek vienoje (vienašališkai), tiek ant abiejų (dvišalių) ausų. Šis terminas apima daugybę skirtingų formų. Daugiau apie įvairius klausos praradimo tipus/klausos praradimą galite sužinoti.
klausos praradimas sukelia
Klausos praradimas priskiriamas įvairioms priežastims. Viena vertus, tai pateisinama natūralaus senėjimo procesu, kurio metu triukšmo tarša ypač vaidina lemiamą vaidmenį. Kita vertus, ypač vaikams, ypač vaikams, yra dažnas laikinojo ar nuolatinio klausos praradimo priežastis.
klausos praradimas dėl vertite
Vidurinės ausies uždegimas sukelia gleivinių membranų patinimą ausyje. Dėl to vidinės ausies vėdinimas nebėra garantuojamas. Tai sukuria neigiamą slėgį, kuris išreiškiamas slėgio slėgiu. Gali būti laikinas klausos praradimas, kuris paprastai išnyksta išgydžius uždegimą.
klausos praradimas dėl užsikimšusių ausų
Ausų vidurių užkietėjimas taip pat gali sukelti laikiną klausos praradimą. Vaikams kai kurios ausys užkimštos dėl užsienio kūnų įsiskverbimo. Tokiu atveju kyla atsitiktinio ausies pažeidimo per atstumą rizika, kuri ilgainiui taip pat gali sukelti problemų. Suaugę pacientai dažniau pasireiškia ausų kanalo vidurių užkietėjimu dėl ausies vaško. Tai taip pat laikinas klausymo apribojimas, kurį ištaiso valymas.
klausos praradimas dėl streso
Klausos praradimas gali atsirasti dėl per didelio streso. Manoma, kad atsakingas streso hormono adrenalinas, kuris sukelia mėšlungį kraujagysles. Tačiau tikslus procesas nėra visiškai žinomas. Kiekvienas, kuris praranda klausą dėl per didelio streso, turėtų žinoti apie klausos katastrofos riziką. Įtariant, patartina apsilankyti pas specialistą.
klausos praradimas dėl insulto
Stropos, turinčios įtakos laikinoji skiltis, gali paveikti garso geležinkelius ir atitinkamai apriboti klausą. Klausos praradimo ir insultų ryšys taip pat gali būti matomas atvirkščiai: pacientai, patyrę staigų klausos praradimą, parodė didesnę insulto riziką.
Klausos praradimas Corona
Virusinės infekcijos gali turėti įtakos klausos praradimo atsiradimui. Iki šiol klausos apribojimai iki šiol buvo mažai žinomi kaip aktyvus Covidid-19 simptomas. Atsižvelgiant į pavėluotas pasekmes, klausos praradimas minimos dažniau, tačiau ryšys dar nebuvo paaiškintas dėl tyrimų trūkumo. Jei kenčiate klausos praradimą koronos infekcijos kontekste, turėtumėte būti gydomi kuo greičiau.
klausos praradimas senatvėje
Maždaug nuo 50 metų tai yra natūralaus senėjimo proceso dalis, kuri sumažina klausos rezultatus. Klausos praradimo priežastys, dar vadinamos presbyakusis , nėra visiškai išaiškintos. Galima manyti, kad plaukų ląstelių uždarymas vidinėje natūralios senėjimo ausyje, dešimtmečių triukšmo taršos ir paveldimų veiksnių dešimtmečių įtakos.
staigus klausos praradimas
Staigus klausos praradimas yra tada, kai per kelias dienas staiga įvyksta nuostoliai ant vienos ar abiejų ausų. Tai yra medicininė situacija, su kuria turėtumėte nedelsdami kreiptis į gydytoją. Kai kurie iš jų nukentėję girdi „PLOP“ garsą prieš prasidedant klausos praradimui. Be to, dažnai būna derinys su spengimu ar galvos svaigimas. Priežastys apima:
- Per didelis ausų vaško kiekis
- Virusinės infekcijos
- Tumore
- Galvos trauma
- Vaistai
- imuninės ligos
- Idiopatinės ligos (išsėtinė sklerozė, menière )
- Kraujagyslių ligos, ribojančios kraujo tiekimą iki ausies.
„Klausos praradimo“ diagnozė vyksta, kai sumažėja daugiau kaip 30 decibelių klausos trijų dažnių. Paprastai staigaus klausos praradimo generavimas yra įmanomas per dvi savaites, tačiau gydymo rūšis ir trukmė priklauso nuo konkrečios priežasties.