Hörimplantat Unsichtbar | MySecondEar

klausos implantas nematomas

„Cochlea“ implantas yra elektroninis klausos protezas. Jis paverčia garsą į elektrinius signalus ir perkelia juos tiesiai į garso nervą. Galima išvengti pažeistų vietų ausyje.

Gydymas Cochlea implantu buvo svarstomas tik išskirtiniais atvejais, kai buvo vienpusis kurtumas, nes buvo baiminamasi, kad kochlea implantas gali pakenkti kalbos supratimui į normalią klausos ausį. Tačiau Freiburgo universiteto klinika tai aiškiai paneigė.

Vėlytės vienos rūšies tirpimo pasekmės

Vienos rūšies kurtumo priežastys gali būti, pavyzdžiui, įgimtos ausies apsigimimų, navikų ant rago nervo (taip vadinamos schwannomos pusiausvyroje ar galvos sraigėje), galvos traumos ar klausos kritimas. Medicininiai tyrimai parodė, kad ilgalaikis kurtumas gali turėti rimtų padarinių nukentėjusiems. Pavyzdžiui, tai lemia atminties ir kitų psichinių įgūdžių sutrikimą ir padidina demencijos išsivystymo riziką.

Daugiau: Laikui bėgant, šis sutrikimas taip pat gali sukelti socialinę izoliaciją, nes pvz. B. Dideli šeimos susivienijimai ar restoranų vizitai su draugais yra didžiulė našta ir pastangoms nukentėjusiems žmonėms. Dažnai jie pagaliau vengia tokių situacijų.

chirurgija už ausies

„Cochlea“ implantas gali padėti šiems pacientams išgirsti balandžio ausį. Elektroninį klausos protezą sudaro balso kompiuteris ir ritė su elektrodu.

Chirurginės intervencijos metu ritė su elektrodu kaule yra implantuojama už paciento ausies. Iš ten vienas milimetro plonas elektrodas yra kruopščiai įterptas į garso sraigę į garso nervą, kur jis elektriškai stimuliuoja klausos nervą. Tokiu būdu išoriniai triukšmai perduodami tiesiogiai ir be apvažiavimo į garso nervą.

Pacientams, kurių vienpusio kurtumo priežastis yra schwannomas, t. Y. Gerybinis navikas garso sraigėje, ilgą laiką laikoma, kad kochlea implanto naudojimas buvo laikomas neįmanomu. Paprastai navikas visiškai užpildo kochlea, o kartais ir pusiausvyros organą. Pašalinus naviką, audinio nebėra, kad būtų galima naudoti implantą.

Nauja chirurginė technologija taip pat padeda navikams sergantiems pacientams. Priešingai nei klasikinis metodas, veikia kietoji garso sraigės kapsulė. Tačiau svarbu išsaugoti plotą, kuriame yra ragai.

Tada navikas yra visiškai pašalintas, o kochlea implanto elektrodas dedamas aplink likusią kochlėjos buką su klausos ląstelėmis. Po to rekonstruota kochlėjos kapsulė, t.y. H. užpildytas paties paciento medžiaga. Iki šiol 30 pacientų buvo sėkmingai tiekiami su kochlea implantu.

normalizavimas tik po šešių mėnesių

Pirmasis klausymo įspūdis po kochlea implanto „įjungimo“ kiekvienam pacientui skiriasi. Neįprasta, kad vežėjas iškart atpažįsta techniko balsą ir taip pat gali tiesiogiai suprasti jo žodžius. Bet kokiu atveju, garso įspūdis yra neįprastas: Tinules, mechaniškai, dirbtinis kaip kompiuterio balsas. Kitais atvejais akustinis suvokimas apsiriboja triukšmu ir tonais per pirmąsias kelias dienas.

Lėtai smegenys pradeda analizuoti naujus klausymo įspūdžius ir kompensuoja juos žinomais garso modeliais. Tai daro savaime, tačiau gali būti palaikoma ir pagreitinta tinkamų pratimų, susijusių su prižiūrimu ir reabilitacijomis. Palaipsniui kalbos supratimas grįžta ir balsų, tonų ir triukšmo garsas tampa natūralesnis. Tai užtrunka mažiausiai pusę metų, dažnai ilgiau, kol pasiekiamas aiškus, diferencijuotas garso suvokimas, kuris vėl suvokiamas kaip „gražus“.