Hörgeräte für Hunde

Ką reikia žinoti apie šunų klausos praradimą

žinojo, kad katės nuo 55 Hz iki 79 kHz girdi, o šunys užima nuo 67 Hz iki 44 kHz diapazoną. Palyginimui, paprastas žmogus gali išgirsti tik nuo 20 Hz iki 20 kHz. Šie skaičiai rodo, kad gyvūnai girdi geriau nei mes. Šuo taip pat turi selektyvų klausą. Jei jis miega, jis leidžia save sutrikdyti, nebent jis išgirs maisto dėžę ar laikiklį.

Tai įmanoma, nes šuns jutimo ląstelės nėra tiesiogiai sujungtos su ausimis, o su specialiais nervų traktatais. Šuo gali tai įjungti ir išjungti, kaip norima. Šunys girdi ypač gilius ir ypač aukštus tonus. Taigi, jei šuo negirdi, tai tikrai nepadeda jo rėkti. Ramios komandos aukštesniame žingsnyje yra prasmingesnė. Tada jūsų šuo gali geriau suvokti garsą.

Apskritai 17 ausų ausų padeda šuniui rasti triukšmą. Šuo gali suderinti ausis nepriklausomai vienas nuo kito, kad galėtų užfiksuoti vieno triukšmo šaltinį. Šunys girdi savo savininką dėl to, net jei tai nėra akyse. Geroje klausoje naudojamas šuo ir savininkas. Bet ką daryti, jei šuo nebegirdi jo savininko?

Gyvūnai taip pat gali prarasti klausą. Tada jūs turite rasti naujo tipo bendravimą su gyvūnu. Tai gali nutikti personažų ar per klausos aparatą šuniui. Bet ar taip pat yra tinkamų klausos aparatų mylimam keturračiam draugui?

šuns klausos praradimo simptomai

Tavo šuo negali pasakyti, ar jis tavęs negirdi. Galų gale jis neprašo ir negali paprašyti kažko pakartoti. Tačiau yra ir kitų būdų, kaip nustatyti, ar jūsų šuo blogai girdi. Gana saugus klausos praradimo ženklas yra tas, kad jūsų šuo nereaguoja į kasdienius triukšmus. Pavyzdžiui, kai šuo yra gurkšnojami mėgstami žaislai, jums paskambina arba tiesiog nepaiso buitinio žiedo. Jūsų šuo gali išsigandęs, kai jį pažadinote, nes jis negirdėjo, kaip jūs su juo patekote. Šunys, kuriems netekta klausos, taip pat dažniausiai kyla. Taip yra dėl to, kad šuo nebegali savęs išgirsti.

Klausos praradimo priežastys šunyje

Gyvūnai taip pat praranda klausą, kai pažeista ausis. Tai gali nutikti pažeisdami mažus plaukų folikulus ir erzinančias ausų viduje. Vyresniems gyvūnams nervai išsigimsta, o kai kurie gyvūnai nuo pat gimimo turėjo blogus nervus. Navikai ar įtrūkimai ausies ausyse taip pat gali sukelti žalą. Dažnas uždegimas ausyje ar trauma ilgą laiką sukelia klausos praradimą. Šunų talentų virusas gali ypač stipriai užpulti šunų klausą. To galima išvengti skiepijant.

Žmonių klausos praradimo gydymas

Didžioji dalis klausos praradimo negali būti panaikinta. Tačiau mokslininkams sunku vėl regeneruoti plaukų folikulų skaičių. Dizaino pelės girdi panašiai kaip žmonės, todėl pelių klausos praradimas atliekami. Bet koks lenktynių pelių proveržis taip pat gali būti žmonių proveržis.

Tyrėjai jau suleido kamienines ląsteles iš gyvūnų į neprinokusius nervų ląsteles ir taip atkuria jas. Teismo posėdį per 10 savaičių buvo galima atkurti iki 46%. Folikulų pakeitimas padeda 15 % klausos praradimo, kurį sukėlė neuropatija. Tokios sėkmės dar nepavyko įrašyti į kitų tipų klausos praradimą. Gyvūnai, turintys blogesnę klausą, atitinkamai prisitaiko prie aplinkos. Jos klausos praradimas jums nedaro įtakos. Kiti jūsų pojūčiai kompensuoja klausos praradimą.

šuniui klausos aparatas - ar jis atsipirks?

Klausos praradimo šuniui atveju klausos aparatas taip pat yra galimybė kompensuoti klausos praradimą. Gydytojas iš Aubery universiteto sukūrė klausos aparatą šuniui, remiantis žmonių klausos aparatais. Tada plastikine žarna ir putplasčio kamščiais jis prijungė prietaisą prie šuns ausies kanalo. Ne visi šunys toleruos užsienio kūną ausyje. Kadangi jie gali būti atstumiami, šunų klausos aparatai nėra tokie įprasti. Šiuo metu gydytojai tiria šunų kochlea implantą. Bet jie yra brangūs ir nėra garantijos, kad jie dirba.

Ne kiekvienas šuo priima klausos aparatą ausyje. Be to, klausos aparatas yra prasmingas tik tuo atveju, jei šuo vis dar gali išgirsti ant vienos ausies. Bet kokiu atveju būtina individualios šuns produkcija. Taip yra todėl, kad žmonių ir šunų ausų kanalas labai skiriasi. Šuo turi vertikalų ir horizontalų ausų kanalą. Klausos aparatas yra padengtas putplasčio guma ir prisitaiko prie ausies kanalo.

Įdėjus tokį klausos aparatą, šuo turi būti imobilizuotas ar anestezuotas. Šuo nesupranta, kad jis turėtų nejudėti. Štai kodėl klausos aparatas šuniui yra medicininė intervencija. Tokiu atveju turėtumėte apsvarstyti, ar klausos aparatas iš tikrųjų naudojamas, ar reiškia tik stresą šuniui. Tai taip pat yra priežastis, kodėl šuns klausos aparatai gali būti brangi investicija, nes ne visada galima iš anksto pasakyti, ar tai atsiperka. Mažesni šunys užsienio kūną dažnai priima geriau nei didesni šunys.

Turėdami daug kantrybės ir mokymų, taip pat galite įsigyti šuns gestų kalbą. Todėl ne visada rekomenduojamas žingsnis į šunų klausos aparatus. Šuo su negalia gali būti iššūkis, tačiau pats šuo dažnai būna gerai su savo negalia.

Tai atrodo kitaip su brangiais policijos ar asmenų ieškotojais. Tokiu atveju klausos aparatas gali turėti prasmę, kad šuo būtų pasirengęs naudoti. Tačiau, kaip ir žmonėms, šuniui reikia laiko priprasti prie prietaiso. Tai gali būti ilgas kelias, kol šuo vėl išgirs komandas arba vėl šokinėja su tiekimo dėžute.

Šuns klausos aparato išlaidos

Testai su klausos aparatais su auskarais parodė sėkmę tiriant šunis. Jei įtariate, kad jūsų gyvūnas girdi blogai, susisiekite su veterinarijos gydytoju. Tada tai gali suplanuoti tolesnę klausos aparato procedūrą.